Kategoriler: Mobil Uygulama

WhatsApp Çoklu Cihaz Kullanımı Geliyor!

WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır uygulamadan talep ettikleri, çoklu cihaz özelliği kısa bir süre içerisinde gelebilir! İletişim sektörünün devleri arasında olan WhatsApp’ın, bir süredir uygulamasını çoklu cihazlarda test ettiği öğrenildi.

Tüm dünyanın evlere kapandığı bu günlerde, özellikle başta WhatsApp olmak üzere iletişim uygulamalarının kullanım oranları büyük bir oranda artış gösterdi. WhatsApp’ın hazırladığı yeni versiyonun beta sürümünde, çoklu cihaz özelliğine dair gelişmeler kullanıcılarını heyecanlandırdı.

WhatsApp, Telegram’a Çalım Atacak!

Çoklu cihaz özelliği seçildiği anda, tek bir WhatsApp hesabı artık iki farklı cihaz üzerinden de aynı anda kullanıma açılabilecek. Bu durumda WhatsApp en büyük rakibi Telegram’ın uzun zamandır kullanıcılarına verdiği çoklu cihaz özelliğini de kendi platformuna taşımış olacak. WhatsApp kullanıcıları sadece bu özellik sebebi nedeniyle Telegram’a geçiş yaptıklarını belirten mesajlar paylaşıyordu.

WhatsApp’ın beta versiyonunu incelemeye devam ettiğimizde, yeni özelliklerin de kullanıcıları beklediğini görüyoruz. Tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi, bir süre sonra kendiliğinden yok olan mesaj özelliğinin de yakın bir süre içerisinde kullanımda olacağını belirtelim.

Süresi dolan mesaj (expiring messages) olarak isimlendirilen bu özellik kapsamında, karşı tarafa gönderdiğiniz mesajın ne kadar kalabileceğini de belirleyip, otomatik olarak silme seçeneğini kullanabileceksiniz.

teknoabc
Paylaş
Yazar:
teknoabc

Daha Yeni Yazılar

Upload Hızları Arttı mı?

İnternet kullanıcıları bugün upload hızının arttığına dair bazı paylaşımlar yapmaya başladılar. Turkcell Superonline kullanan birçok…

% gün önce

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Çin'de başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle artık…

% gün önce

2020’de En Çok Satan Otomobiller Açıklandı

Ülkemizde son yıllarda en çok daralan ve sektörel krizlerle karşı karşıya kalan sektörler arasında üst…

% gün önce

Yeni McLaren 765LT Fiyatı Belli Oldu!

Britanyalı spor otomobil üreticisi McLaren, yeni modeli McLaren 765LT'i tanıtarak satış fiyatını açıkladı. McLaren 720S'in…

% gün önce

iPhone 12 Ekranı Nasıl Olacak?

Apple kullanıcılarının merakla bekledikleri yeni model iPhone 12 için yavaş yavaş bilgiler internete sızmaya devam…

% gün önce

Samsung Galaxy J7 Artık Güncelleme Almayacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'ın, 2016 yılında amiral gemisi olarak piyasaya çıkarttığı Samsung Galaxy S7…

% gün önce

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.