WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır uygulamadan talep ettikleri, çoklu cihaz özelliği kısa bir süre içerisinde gelebilir! İletişim sektörünün devleri arasında olan WhatsApp’ın, bir süredir uygulamasını çoklu cihazlarda test ettiği öğrenildi.

Tüm dünyanın evlere kapandığı bu günlerde, özellikle başta WhatsApp olmak üzere iletişim uygulamalarının kullanım oranları büyük bir oranda artış gösterdi. WhatsApp’ın hazırladığı yeni versiyonun beta sürümünde, çoklu cihaz özelliğine dair gelişmeler kullanıcılarını heyecanlandırdı.

WhatsApp Çoklu Cihaz Kullanımı Geliyor! 1 – whatsapp coklu cihaz

WhatsApp, Telegram’a Çalım Atacak!

Çoklu cihaz özelliği seçildiği anda, tek bir WhatsApp hesabı artık iki farklı cihaz üzerinden de aynı anda kullanıma açılabilecek. Bu durumda WhatsApp en büyük rakibi Telegram’ın uzun zamandır kullanıcılarına verdiği çoklu cihaz özelliğini de kendi platformuna taşımış olacak. WhatsApp kullanıcıları sadece bu özellik sebebi nedeniyle Telegram’a geçiş yaptıklarını belirten mesajlar paylaşıyordu.

WhatsApp Çoklu Cihaz Kullanımı Geliyor! 2 – whatsapp silinen mesaj

WhatsApp’ın beta versiyonunu incelemeye devam ettiğimizde, yeni özelliklerin de kullanıcıları beklediğini görüyoruz. Tıpkı Snapchat uygulamasında olduğu gibi, bir süre sonra kendiliğinden yok olan mesaj özelliğinin de yakın bir süre içerisinde kullanımda olacağını belirtelim.

Süresi dolan mesaj (expiring messages) olarak isimlendirilen bu özellik kapsamında, karşı tarafa gönderdiğiniz mesajın ne kadar kalabileceğini de belirleyip, otomatik olarak silme seçeneğini kullanabileceksiniz.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir