RIOT Games’in yeni oyunu Valorant’ın çıkış tarihi belli oldu!

Dünyayı kasıp kavuran MOBA oyunu League of Legends’ın yapımcısı Riot Games, League of Legends’in 10. Yılı etkinliğinde ilk kez Project A ismiyle duyurduğu ‘birinci şahıs nişancı’ oyununun hangi tarihte çıkacağını duyurdu. Twitter’da resmi hesabından paylaşılan görselle oyunun kapalı beta sürümünün 7 Nisan günü çıkış yapacağı duyuruldu.

Tüm dünyada en fazla anlık oyuncu ve en çok izlenme sayılarına sahip olan League of Legends’ın yapımcısı Riot Games’in yeni oyunu Valorant’a oyuncuların ilgisi şimdiden çok büyük oldu. Daha önce Team Fight Tactics ve Legends of Runterra gibi oyunları oyuncuların kullanımına açan Riot Games bu defa League of Legends evreninden uzaklaşarak yeni bir dünya yaratmayı hedefliyor. Daha önceki oyunlarda League of Legends karakterlerini kullanan firma bu oyunda farklı karakterlerle karşımıza çıkıyor.

Valorant Ne Zaman Çıkıyor? 1 – valorant4

İlk olarak Counter Strike: Global Offensive oyunuyla karşılaştırılan ancak açıklandıkça Overwatch ve Paladins gibi oyunlarla daha çok benzerlikleri bulunan oyunda, çeşitli karakterlerle oynanabilecek. Her karakterin kişisel özelliklerinin yanı sıra 4 yeteğenin bulunduğu oyunda, karakterlerimizin birbirinden farklı hikayeleri bulunmakta ve her biri farklı ülkelerin ajanı olarak karşımıza çıkıyor.

Valorant Ajanlar ve İsimleri

İlk açıklanan ajanlar ve isimleri ise şu şekilde: Phoenix (Brileşik Krallık), Jett (Kore), Viper (ABD), Sova (Rusya), Cypher (Fas), Brimstone (ABD), Sage (Çin), Omen. İlk çıkışında 2 farklı haritada oynayabileceğimiz oyunda, haritalara göre görevler değişiklik gösteriyor. Bu haritaların isimleri ise Bind ve Haven. Oyundaki haritalarda League of Legends mantığına benzer şekilde koridorlar bulunuyor.

Valorant Ne Zaman Çıkıyor? 2 – valorant3

Oyunda kullanılacak silahlar ise diğer nişancı türü oyunlarına benzer türlerde olmasına rağmen görüntüleri biraz daha farklı. Valorant tabanca, makineli tüfek ve pompalı tüfeklerin yanı sıra oyunculara keskin nişancı tüfekleri ve ağır makineli silahlar da sunuyor.

Valorant Ne Zaman Çıkıyor? 3 – valorant2

E-spora yön veren League of Legends oyununun yapımcısından böyle bir oyun görmek tüm oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Kapalı beta sürümü ve sonrasında Valorant bizlere neler vadediyor hep birlikte göreceğiz.

Oyun ile ilgili oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiz.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir