Kategoriler: İnternet

Upload Hızları Arttı mı?

İnternet kullanıcıları bugün upload hızının arttığına dair bazı paylaşımlar yapmaya başladılar. Turkcell Superonline kullanan birçok kişi, veri yükleme / gönderme (upload) hızlarının 5 Mbps değerlerde seyrederken, bugün itibariyle 20 Mbps değerlerini gördüklerini belirttiler.

Donanım Haberin duyurduğu habere göre, forum kullanıcıları yaptıkları testlerin sonucunda da aynı değerleri gördüklerini ve Turkcell Superonline kullanan abonelerin upload hızlarının arttığını söylediler. Ülkemizde alınan upload değerlerinin, dünyanın birçok ülkesine kıyasla çok düşük olduğunu ne yazık ki söyleyebiliriz.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz karantina günlerinde, evlerinden çalışmak zorunda kalan milyonlarca kişi, İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISS) veri yükleme / gönderme hızlarının çok düşük olduğundan dolayı sürekli şikayetçi oluyorlardı.

İnternet Hızları Artacak mı?

Görüntülü konferanslar, görüntülü ders anlatımları gibi birçok konuyu etkileyen bu hız artışıyla birlikte şimdi gözler Türk Telekom’a çevrilmiş durumda. Dijital çalışmaların aksamaması, eğitimin kesintisiz sürmesi ve evlerinden çalışmak zorunda kalan milyonlarca kişinin daha rahat ve verimli çalışabilmeleri adına internet hızlarının yükseltilmeleri konusunda biz de çağrıda bulunuyoruz.

Sadece upload hızlarının değil, aynı zamanda veri indirme (download) hızlarının da herhangi bir ücret farkı olmadan mutlaka yükseltilmesi gerektiğine inanıyoruz.

teknoabc
Paylaş
Yazar:
teknoabc

Daha Yeni Yazılar

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Çin'de başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle artık…

% gün önce

2020’de En Çok Satan Otomobiller Açıklandı

Ülkemizde son yıllarda en çok daralan ve sektörel krizlerle karşı karşıya kalan sektörler arasında üst…

% gün önce

Yeni McLaren 765LT Fiyatı Belli Oldu!

Britanyalı spor otomobil üreticisi McLaren, yeni modeli McLaren 765LT'i tanıtarak satış fiyatını açıkladı. McLaren 720S'in…

% gün önce

iPhone 12 Ekranı Nasıl Olacak?

Apple kullanıcılarının merakla bekledikleri yeni model iPhone 12 için yavaş yavaş bilgiler internete sızmaya devam…

% gün önce

Samsung Galaxy J7 Artık Güncelleme Almayacak

Güney Koreli teknoloji devi Samsung'ın, 2016 yılında amiral gemisi olarak piyasaya çıkarttığı Samsung Galaxy S7…

% gün önce

Valorant Ne Zaman Çıkıyor?

RIOT Games’in yeni oyunu Valorant’ın çıkış tarihi belli oldu! Dünyayı kasıp kavuran MOBA oyunu League…

% gün önce

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.