İnternet kullanıcıları bugün upload hızının arttığına dair bazı paylaşımlar yapmaya başladılar. Turkcell Superonline kullanan birçok kişi, veri yükleme / gönderme (upload) hızlarının 5 Mbps değerlerde seyrederken, bugün itibariyle 20 Mbps değerlerini gördüklerini belirttiler.

Donanım Haberin duyurduğu habere göre, forum kullanıcıları yaptıkları testlerin sonucunda da aynı değerleri gördüklerini ve Turkcell Superonline kullanan abonelerin upload hızlarının arttığını söylediler. Ülkemizde alınan upload değerlerinin, dünyanın birçok ülkesine kıyasla çok düşük olduğunu ne yazık ki söyleyebiliriz.

Özellikle içerisinde bulunduğumuz karantina günlerinde, evlerinden çalışmak zorunda kalan milyonlarca kişi, İnternet Servis Sağlayıcılarına (ISS) veri yükleme / gönderme hızlarının çok düşük olduğundan dolayı sürekli şikayetçi oluyorlardı.

İnternet Hızları Artacak mı?

Görüntülü konferanslar, görüntülü ders anlatımları gibi birçok konuyu etkileyen bu hız artışıyla birlikte şimdi gözler Türk Telekom’a çevrilmiş durumda. Dijital çalışmaların aksamaması, eğitimin kesintisiz sürmesi ve evlerinden çalışmak zorunda kalan milyonlarca kişinin daha rahat ve verimli çalışabilmeleri adına internet hızlarının yükseltilmeleri konusunda biz de çağrıda bulunuyoruz.

Sadece upload hızlarının değil, aynı zamanda veri indirme (download) hızlarının da herhangi bir ücret farkı olmadan mutlaka yükseltilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir