Çin’de başlayan ve kısa bir sürede tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle artık insanlar evlerinde vakit geçirmeye ve bir şekilde kendilerini sosyal yaşamdan izole etmeye çalışıyor. Bu izolasyon sürecinde bir nebze rahatlamak ve kafasını dağıtmak isteyen çoğu kişi de bilgisayar oyunlarına yöneliyor. Durum böyle olunca da Steam rekor üstüne rekor kırıyor.

Geride bıraktığımız 15 Mart 2020 tarihinde Steam en yoğun gününü yaşamış, toplam 20,313,451 kişi Steam hesabına giriş yapmış ve 6.4 milyon kullanıcı aktif olarak oyun oynamıştı. Bu sayı 21 Mart tarihinde 22 milyon tekil kullanıcıya yükselmiş ve artışın devam edeceğinin sinyalini vermişti.

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor 1 – steam rekor

28 Mart tarihinde ise 23 milyondan fazla eşzamanlı kullanıcı hesaplarında aktif olmuş Steam rekorunu kısa bir sürede geliştirmişti.

Steam’de Rekor Kıran Oyunlar

Steam, 4 Nisan tarihinde ise rekorunu bir üst seviyeye(şimdilik) taşıyarak 24,535,923 eşzamanlı kullanıcıyla kendi rekorunu egale etmeyi başardı. Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor 2 – STEAM YENİ REKOR

Peki bu 24 milyon kişi hangi oyunları oynuyor derseniz cevabı yazımızın devamında;

İlk sırada CS:GO yer alırken aynı anda 1.2 milyon eşzamanlı kullanıcı oyunda aktif oldu. (aynı zamanda CS:GO kendi rekorunu da kırdı.)

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor 3 – csgo2020

İkinci sırada ise henüz erken erişimde olan Mount & Blade II: Bannerlord 248 bin kullanıcı tarafından oynandı.

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor 4 – mountandblade2020

Sadece Steam hesabı üzerinden oynanabilen oyunlara baktığımızda ise;

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor 5 – dota2

İlk sırada yine CS:GO yer alırken, ikinci sırada Dota ve üçüncü sırada ise PUBG yer aldı.

Steam Rekor Kırmaya Devam Ediyor 6 – pubg2

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir