Güney Koreli teknoloji devi Samsung’ın, 2016 yılında amiral gemisi olarak piyasaya çıkarttığı Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge ürünleri tüm dünyada büyük satış rakamları ile dikkat çekti.

Çıktığı ilk günden itibaren kullanıcıların beğenerek kullandığı telefon, kutusundan ilk olarak Android 6.0 Marshmallow sürümü ile gelmişti. Telefonun son olarak almış olduğu Android 8.0 Oreo güncellemesi ise bir devrin kapandığını resmen belirtir nitelikte.

Samsung Galaxy J7 Artık Güncelleme Almayacak 1 –

Samsung Galaxy S7 Güncellemelere Veda Etti

Android 9 Pie ve son sürüm olan Android 10’un güncellemeleri gelmezken telefonu kullananlar Samsung tarafından çok önemli bir güvenlik güncellemesi gelmez ise başka bir güncelleme alamayacaklar.

Her doksan günde bir yayınlanan güvenlik güncellemeleri alan Samsung cihazları incelendiğinde, iki telefonun da artık bu listede yer almadığı görülüyor. Samsung tarafından çok hayati bir güvenlik açığı olmadığı müddetçe iki cihaz da artık hiçbir güncellemeyi almayacaklar. OnePlus ve Google bilindiği gibi üç yıl süresince yeni versiyonları ve güncellemeleri kullanıcılarına sunuyorlar. Samsung’un yeni modelleri ise sadece iki yıl boyunca Android yenilemelerini alabiliyorlar.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir