Son yıllarda akıllı telefon ve teknoloji dünyasına ciddi bir şekilde ağırlığını koyan, Çin merkezli firma Xiaomi kendi ürünlerinin rakibini de kendisi geliştirmeye devam ediyor! Xiaomi’nin satış rakamlarıyla dikkat çeken akıllı bilekliği Xiaomi Mi Band 4’e rakip ise firmanın alt segmenti olan Redmi’den geliyor.

Türkiye başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde teknoloji sektöründe üst seviyelerde rol oynayan Xiaomi, özellikle ekonomik modelleriyle dikkat çeken Redmi için ürün yelpazesini genişletiyor. Redmi’nin akılı telefonları ile alt segment telefonlar içinde de rekabeti oldukça kızıştıran Xiaomi, bugün duyuracağı Redmi Akıllı Bileklik ile, Xiaomi Mi Band 4’ün de şirket içerisindeki rakibini ortaya çıkartmış olacak.

Redmi Akıllı Bileklik için köşeleri belirli olan bir tasarım hakim. Dört farklı renk seçeneği ile sunulacak kayışlar ise farklı renkte kullanmak isteyen kullanıcılara iyi bir seçenek olacak.

Redmi Akıllı Bileklik Özellikleri 1 – redmi band2020
Redmi Akıllı Bileklik renk seçenekleri

Akıllı Bilekliğin Özellikleri

Ekonomik akıllı bilekliklerle karşılaştırıldığında, çoğu bileklikten daha büyük bir ekrana sahip olacak ürünün 1.08 inç büyüklüğünde renkli bir AMOLED ekrana da sahip olacağını belirtelim. Xiaomi Mi Band 4’te olduğu gibi, telefon üzerinden uygulama aracılığıyla farklı arayüzlerin de bilekliğe entegre edilmesi mümkün olacak. Nabız ölçümü, adım sayar, alarm ve daha farklı birçok özelliğe sahip olacak olan Redmi Akıllı Bileklik, akıllı telefonlar ile Bluetooth platformu aracılığı ile bağlantı kurabilecek. Müzik kontrolünü de kolaylıkla yapabileceğiniz Redmi Band’in temassız ödemelerde kullanılan NFC modülü ne yazık ki yer almıyor.

9 Nisan 2020 itibariyle satışa sunulacak ürünün fiyatı ise 14 dolar olacak. Detaylara xiaomi resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir