Güncel

Paulo Coelho Okçu’nun Yolu Kitabını Mete Gazoz’a Adadı

Ünlü yazardan Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz'a çok anlamlı bir gövgü geldi!

Brezilya’lı dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho yeni kitabı The Archer yani Okçu’nun Yolu isimli kitabı ile ilgili Mete Gazoz için çok anlamlı bir harekette bulundu.

Kısa bir süre önce basılan kitabı ile ilgili Twitter hesabından Mete Gazoz için şu ifadeleri kullandı: “Mete Gazoz, bu sana adamış olduğum ilk kitabım. Okçuluğun dahisi.”

Kitabını Mete Gazoz’a adayan Coelho aynı zamanda kitabın ilk baskısını da kendi eliyle imzaladı.

Okçu’nun Yolu Kitabının Açıklaması

Her okun uçuşu farklıdır. Bin ok atarsan, bini de sana farklı bir yol gösterecektir: Okçunun yolu işte budur. Ülkenin en mahir okçusu Tetsuya bir köyde mütevazı bir marangoz olarak yaşamını sürdürmekteyken bir gün uzak diyarlardan gelen bir okçu ona meydan okur… Tetsuya bu meydan okumayı kabul ederek okçuluk felsefesini hem yabancı okçuya hem de köyün delikanlılarından birine aktaracaktır.

Paulo Coelho’nun Okçu’nun Yolu’nda dile getirdiği öğreti sadece okçuluğa değil hayatın her alanına uygulanabilecek, yolu nice erdemden geçen bir ilkeler bütünü.

“Kaleme aldığım bu metinde yay, ok, hedef ve okçu aynı gelişim ve sınama mekanizmasının bütünleyici birer parçası.” Paulo Coelho

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu