Apple kullanıcılarının merakla bekledikleri yeni model iPhone 12 için yavaş yavaş bilgiler internete sızmaya devam ediyor. Bir süre önce kamerası ile ilgili bilgilerin öğrenildiği yeni cihazın, ekran tasarımının çizimleri de internete sızdırıldı.

Apple’ın sektöre yeni bir soluk getirdiği çentikli ekran tasarımı, ilk olarak firmanın iPhone X modelinde kullanılmıştı. Kimileri bu yeni ekran tasarımını beğense de, çoğunluk ise çentikli ekran tasarımına büyük tepkiler göstermişti. Apple ise bu noktada geri adım atacağa benziyor. iPhone 12’nin yeni ekran tasarımı, mevcut modellerdeki çentikli ekranlara göre çok küçük bir çentikli ekrana sahip olacak.

iPhone 12 Ekranı Nasıl Olacak? 1 – iphone12 ekran

Çizimlere bakıldığında kolaylıkla bu farkın sağlandığı ortaya çıkıyor. Bir twitter kullanıcısı tarafından sızdırılan çizimler, firmanın iOS 14 yazılımı ile birlikte yeni gelecek bileşen değişimini de ortaya koyuyor. Bu çizimden de anlaşılacağı üzere, uygulama ikonlarının arasında geçiş yapılabilecek farklı bir bileşen modelinin denendiği tahmin ediliyor.

iPhone 12 Ekran Özellikleri

Daha önceden duyduğumuz, Apple’ın yeni model cihazı için dört farklı model üzerinde çalıştığını da göz önünde bulundurursak ekranların normal modeller için 5.4-6.1 inç ve iPhone 12 Pro modellerinde ise 6.1-6.7 inç olacağı bekleniyor. LIDAR tarayıcı özelliği bulunan kameraların kullanılması beklenen cihazda, tasarım çizgilerinin iPhone 11 ve iPhone 11 Pro ürünlerine sadık kaldığı da görülüyor.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir