2011 yılında Kickstarter olarak yayına başlayan, hava durumu tahmin uygulaması Dark Sky, Apple tarafından satın alındı. ABD’li teknoloji devi Apple, yaptığı resmi açıklamayla birlikte işlemin detaylarını da Dark Sky kullanıcıları ve Apple kullanıcıları ile paylaştı. Buna göre artık Dark Sky Android platformlarında yer almayacak.

BBC’nin haberine göre, hava tahmin uygulaması olan Dark Sky, 2011 yılında Kickstarter programı dahilinde geliştirilmiş ve kısa sürede çok büyük bir kitleye ulaşmıştı.

Hem iOS hem de Android versiyonlarına sahip olarak yayına devam eden Dark Sky, Apple tarafından alındıktan sonra Android sürümünün artık geliştirilmeyeceğini ve Google Play Store’dan da kaldırılacağı belirtildi.

Dark Sky'ı Apple Satın Aldı! 1 – darksky apple2

Dark Sky Fiyatı Nedir?

Dark Sky gibi, daha önce satın alarak bünyesine kazandırdığı Shazam adlı uygulamayı Google Play Store’dan kaldırtmayan Apple’ın, neden bu defa böyle bir yolu seçtiği ise merak konusu oldu. Satın alma işleminin finansal detayları kamuoyu ile paylaşılmazken, ülkemizde hali hazırda kullanımı olmayan Dark Sky uygulaması şu an 3.99 dolarlık fiyatıyla hizmetine devam ediyordu.

Share:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir